صفر تا صد ثبت‌نام در مرحله تکمیل ظرفیت دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

کد خبر: 849 تاریخ انتشار: 1400/10/25
ثبت‌نام در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده است، متقاضیان باید به برخی از ضوابط پذیرش توجه کنند.
image

گروه دانشگاه خبرگزاری آنا؛ دانشگاه آزاد اسلامی مطابق مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی، ظرفیت خالی مانده رشته محل‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ تکمیل می‌کند. ثبت‌نام در مرحله تکمیل ظرفیت از روز گذشته ۲۲ دی‌ماه آغاز شده و تا روز ۲۷ دی‌ماه ادامه دارد.

انتخاب رشته و پذیرش دانشجو

داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ شرکت کرده و مجاز شده‌اند می‌توانند برای پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی با کد دسترسی انتخاب رشته که توسط سازمان سنجش آموزش کشور در کارنامه اعلام نتایج اولیه درج شده، ثبت‌نام کنند.

همه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ضرورت دارد با توجه به نتایج درج شده در کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و با مراجعه به سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس www.azmoon.org و ضمن مطالعه دفترچه راهنما نسبت به انتخاب حداکثر ۱۰۰ کد رشته‌محل متناسب با کد مجموعه امتحانی خود اقدام کنند.

داوطلبانی که علاوه بر کد رشته امتحانی اول در کد رشته امتحانی دوم نیز ثبت‌نام و در آزمون شرکت کرده‌اند می‌توانند رشته/محل‌های متناسب با کد رشته امتحانی دوم خود را بر اساس اولویت موردنظر در میان ۱۰۰ رشته‌محل انتخابی درج کنند.

امکان ثبت‌نام در رشته گرایش‌های انتخاب شده در آزمون

داوطلبان تنها امکان انتخاب رشته‌گرایش‌هایی را دارند که مطابق کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور در کد ضریب متناظر با آن (از کد رشته امتحانی اول و یا دوم) مجاز شده باشند.

داوطلبان لازم است پس از ورود به سامانه فوق با استفاده از شناسه انتخاب رشته مندرج در ذیل کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و کد ملی یا کد پیگیری اتباع خارجی به سامانه انتخاب رشته وارد و سپس با پرداخت هزینه انتخاب رشته به مبلغ ۸۳۰ هزار ریال از طریق سامانه مذکور نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

از آنجایی که پذیرش دانشجو در این مرحله تنها برای رشته‌محل‌هایی انجام می‌شود که ظرفیت آن‌ها در اعلام نتایج قبلی تکمیل نشده است، لذا به داوطلبان اکیداً توصیه می‌شود قبل از پرداخت هزینه انتخاب رشته با مطالعه دقیق این دفترچه از رشته‌محل‌های ارائه شده مطلع و سپس نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

عدم مراجعه به سامانه به‌منظور انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی در موعد مقرر و مطابق اطلاعیه‌های صادره به منزله انصراف از پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی بوده و پس از انقضای مهلت مقرر امکان انتخاب رشته تحت هیچ شرایطی وجود نخواهد داشت.

پس از پایان مهلت مقرر برای انتخاب رشته، نتایج نهایی داوطلبان شرکت‌کننده توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.


بیشتر بخوانید:

ثبت‌نام در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آغاز شد

۳۴ هزار ظرفیت خالی برای مرحله تکمیل ظرفیت دوره کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است


ضوابط پذیرش در دوره‌های مشترک واحد تهران جنوب با برخی از دانشگاه‌های آلمان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب شرایطی را فراهم کرده تا علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه‌های آلمان از این فرصت استفاده کنند. حداکثر سن متقاضی ۲۶ سال باشد یعنی متولدین سال ۱۳۷۴ به بعد.

لازم است رشته تحصیلی در دوره کارشناسی با رشته انتخابی در کارشناسی ارشد متجانس باشد. متقاضیان مرد لازم است در زمان اعزام فاقد مشکل نظام وظیفه باشند.

از دانشجویان معرفی شده به واحد تهران جنوب پس از اعلام قبولی مصاحبه اختصاصی به عمل می‌آید. در هنگام مصاحبه برای اخذ ویزای دانشجویی در سفارت آلمان دانشجویان باید گواهی تمکن مالی برای پرداخت ۱۱ هزار یورو را ارائه کنند.

متقاضیان پس از قبولی در مصاحبه ورودی به انستیتو گوته معرفی خواهند شد که شهریه دوره‌های فوق فشرده (حدود سه میلیون تومان) است و طول مدت هر دوره فوق فشرده حدوداً یک ماه و نیم خواهد بود و دانشجو تا زمان آماده شدن برای امتحان دیپلم آلمانی حدود ده دوره را باید با موفقیت بگذراند.

شهریه دانشجویان اعزامی به آلمان طبق مصوبه استان مبلغ یک هزار و ۵۰۰ یورو است که هزار یورو آن در ابتدا و ۵۰۰ یورو آن از (Testdaf) پس از موفقیت در امتحان دیپلم زبان آلمانی دانشجویان اخذ خواهد شد.

دانشجو در هنگام تحصیل در آلمان باید به مقررات دانشگاه‌های طرف قرارداد احترام بگذارد و در هر ترم پیشرفت تحصیلی خود را به واحد تهران جنوب اعلام کند.

پذیرش اتباع خارجی

اتباع غیر ایرانی شرکت‌کننده در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰، باید علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی این آزمون (مندرج در دفترچه سازمان سنجش آموزش کشور)، بند «۱» راهنمای شماره مربوط را در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی، علامت‌گذاری کرده باشند.

به‌منظور ساماندهی و تسهیل فرآیند انجام امور کنسولی متقاضیان غیر ایرانی، همه داوطلبان غیر ایرانی متقاضی تحصیل در واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی می‌بایست بعد از انجام ثبت‌نام خود در سامانه مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه، نسبت به تکمیل و ارسال اطلاعات خود مطابق مراحل ذیل اقدام کنند.

چند نکته مهم

شهریه پذیرفته‌شدگان واحدها، پردیس‌ها و مراکز بین‌المللی دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس شهریه مصوب سالانه این محل‌های دانشگاهی تعیین می‌گردد و تا دو برابر شهریه واحدهای داخلی است. با توجه به مقررات دانشگاه آزاد اسلامی انتقال و میهمانی دانشجویان مطابق آیین‌نامه نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی انجام می‌شود.

هرگونه انتقال و میهمانی از واحدها، پردیس‌ها و مراکز بین‌المللی و برون‌مرزی به دیگر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی (واحدهای داخلی) ممنوع است. با توجه به مقررات دانشگاه آزاد اسلامی انتقال و میهمانی دانشجویانی که به‌صورت بدون آزمون در دانشگاه پذیرفته شده باشند، مطابق آیین‌نامه نقل و انتقالات دانشجویی ممنوع است.

دانشجویانی که پس از پذیرش در دانشگاه و ثبت‌نام و اخذ واحد (اعم از دانشجویان با آزمون یا بدون آزمون) به هر دلیلی تقاضای انصراف از تحصیل داشته باشند طبق ضوابط و مقررات دانشگاه مشمول پرداخت هزینه انصراف می‌شوند.

دانشجویان شاغل به تحصیل در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که از طریق آزمون در همان واحد یا واحد دیگر پذیرفته شوند از پرداخت هزینه انصراف معاف هستند.

واحدهای دانشگاهی فلاورجان، کرج، سنندج، سقز، قروه، بندرانزلی و لاهیجان به‌عنوان واحدهای حامی مادران تأیید شده‌اند که داوطلبان می‌توانند از طریق تماس با واحدهای اعلامی در جریان شرایط و امکانات این دسته از واحدها قرار گیرند.

در واحد بین‌الملل فرشتگان ۷۵ درصد ظرفیت پذیرش به داوطلبان ناشنوا یا کم‌شنوا اختصاص دارد. این دسته از داوطلبان لازم است گواهی یا کارت معتبر با قید میزان معلولیت از سازمان بهزیستی کشور را در زمان ثبت‌نام ارائه کنند، متقاضیان تحصیل در واحد بین‌الملل فرشتگان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این واحد دانشگاهی و شرایط پذیرش دانشجو می‌توانند به سایت اینترنتی واحد به آدرس http://iaufib.ac.ir مراجعه کنند.نظرات بینندگان

نام

پست الکترونیک

نظر

عبارت امنیتی

اگر قادر به خواندن اعداد نيستيد صفحه را refresh كنيد


    .

    عضویت در خبرنامه

    آمار بازدید       امروز: 1411    ديروز: 1807    اين ماه: 45177    تاکنون : 2821003