همه‌چیز درباره پایان نیمسال کرونایی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی/ امکان اعتراض به نمرات فراهم

کد خبر: 774 تاریخ انتشار: 1399/11/27
امتحانات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تا ۲۸ بهمن‌ماه ادامه دارد؛ تاکنون بخش اعظم نمرات اعلام شده و دانشجویان می‌توانند با مراجعه به سامانه آموزشیار نمرات خود را مشاهده کنند.
image

امتحانات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تا ۲۸ بهمن‌ماه ادامه دارد؛ تاکنون بخش اعظم نمرات اعلام شده و دانشجویان می‌توانند با مراجعه به سامانه آموزشیار نمرات خود را مشاهده کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، امتحانات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از ۴ بهمن‌ماه آغاز شد و تا ۲۸ بهمن‌ماه ادامه دارد. به گفته ایمان عطارزاده، مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی؛ تاکنون دو میلیون و ۲۲ هزار و ۹۰ نمره درسی دانشجویان در سیستم آموزشیار ثبت شده است.

با ثبت اولیه نمره‌ها، دانشجویان می‌توانند نمرات خود را مشاهده کنند. برای مشاهده نمره در سامانه آموزشیار دانشجویان باید پس از تغییر نیمسال به ۹۹۱ از منوی «ثبت‌نام دروس دانشجو» گزینه «ارسال درخواست اعتراض به نمره در نیمسال جاری» را انتخاب کنند و در جدول به سمت چپ رفته و اگر نمره‌ای ثبت‌ شده باشد در ستون «نمره نهایی» درج شده است.

دانشجویان می‌توانند برای مشاهده نمره از روش دیگری نیز استفاده کنند. به این صورت که پس از انتخاب «ارزشیابی استاد»، گزینه «ارزشیابی استاد در نیمسال جاری» انتخاب شود. در جدول باز شده روی علامت ذره‌بین کلیک شود اگر نمره ثبت شده باشد در قسمت «نمره کارنامه» نشان داده می‌شود.

در این میان کلاس دروس عملی دانشجویان در ترم اول همچنان ادامه دارد و دانشجویان در گروه‌های ۵ تا ۷ نفره در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها حاضر می‌شوند و امکان ثبت ‌نمرات دانشجویان تا پایان فروردین‌ماه ۱۴۰۰ فراهم است.

چگونه به نمرات در آموزشیار اعتراض کنیم؟

دانشجویانی که نمره امتحانات خود را مشاهده کرده‌اند می‌توانند در صورت لزوم به نمرات اعتراض کنند. در گام اول باید نیمسال تحصیلی روی ۹۹۱ قرار داده شود. گزینه «ارسال درخواست اعتراض به نمره» انتخاب شود. دایره کنار درس موردنظر انتخاب و بر روی گزینه «درخواست اعتراض به نمره» کلیک شود. در صفحه بعد، متن درخواست تایپ شود و گزینه «ادامه» انتخاب شود. پس از ثبت، علامت ضربدر قرمز در ستون «وضعیت ارسال درخواست اعتراض» به تیک سبز تغییر خواهد کرد.

ادامه انتخاب واحد در دانشگاه آزاد اسلامی

هم‌زمان با برگزاری امتحانات، حذف و اضافه دانشجویان نیز در جریان است. به گفته عطارزاده؛ ترم بهمن‌ماه در دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل هم‌زمانی انتخاب واحد دانشجویان، ثبت‌نام ورودی‌های جدید، برگزاری امتحانات، ثبت نمرات و رسیدگی به اعتراضات دانشجویان از فشردگی بسیار بالایی برخوردار بود و مقرر شد تا زمانی برای انتخاب واحد تکمیلی دانشجویان و حذف و اضافه در نظر گرفته شود.

بر اساس اعلام مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی؛ دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به‌هیچ‌عنوان نگران فرآیند انتخاب واحد خود برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۹۹ (بهمن‌ماه) نباشند، چراکه بدون شک فرصت لازم برای تمام دانشجویان به‌منظور انتخاب واحد فراهم می‌شود.

حذف و اضافه نیمسال دوم از تاریخ ۹ تا ۱۴ اسفندماه انجام خواهد شد. دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای انتخاب واحد در نیمسال دوم سال جاری باید به سامانه آموزشیار به آدرس http://edu.iau.ac.ir مراجعه کنند.

کلاس‌های درسی همه دانشجویان پزشکی و غیرپزشکی ورودی قبل و بعد از ۹۹ از ۲ اسفندماه آغاز می‌شود. بر اساس اعلام دانشگاه آزاد اسلامی کلاس دانشجویان در ترم آینده نیز به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.نظرات بینندگان

نام

پست الکترونیک

نظر

عبارت امنیتی

اگر قادر به خواندن اعداد نيستيد صفحه را refresh كنيد


    .

    عضویت در خبرنامه

    آمار بازدید       امروز: 753    ديروز: 1473    اين ماه: 55682    تاکنون : 2740227