دوره آموزش "پرواز پهپادهای فتوگرامتری" در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر برگزار شد

کد خبر: 643 تاریخ انتشار: 1398/9/9
دوره آموزشی با عنوان پرواز پهپادهای فتوگرامتری توسط رسانه آپسیس و به همت دکتر مریم نیک فر و گروه نقشه برداری، در دو بخش تئوری و عملی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر برگزار شد.
image

دوره آموزشی با عنوان  پرواز پهپادهای فتوگرامتری توسط رسانه آپسیس و به همت دکتر مریم نیک فر و گروه نقشه برداری، در دو بخش تئوری و عملی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر، رسانه آپسیس توسط گروهی از فارغ­ التحصیلان رشته نقشه­ برداری دانشگاه تهران با هدف ارائه محتوای ارزشمند و کاربردی مباحث ژئوماتیک در شهریور سال ۱۳۹۴ با حمایت شرکت بازرگانی امیر ایجاد شد.

مهندس حمید غیور ، کارشناس ارشد ژئودزی از دانشگاه تهران در این کارگاه در خصوص معرفی سامانه پهپاد فتوگرامتری وکاربردهای منحصر به فرد آن، بیان جایگاه این سیستم در علم مهندسی نقشه برداری، اصول نقشه‌برداری به روش فتوگرامتری با پهپاد، مقایسه انواع پهپادها از نظر فتوگرامتری و ... نکاتی را برای شرکت کنندگان ارائه نمود.

در ادامه مهندس محمد میرزاعلی کارشناس ارشد ژئودزی دانشگاه تهران به بیان نکاتی در خصوص نحوه کار با گیرنده های ماهواره ای و برداشت نقاط کنترل زمینی پرداخت .

در بخش عملی این دوره آموزشی، شرکت کنندگان با حضور در محوطه دانشگاه با نحوه پرواز پهپادها ، تکنیک های تصویربرداری هوایی، نکات ضروری عکاسی هوایی، انواع اجزا اصلی پهپادها و کارکردهای آن و روش های انتخاب پهپاد مناسب از نزدیک آشنا شدند.

image
image
image
image
image
image
image
image
image
برچسب‌ها : پرواز پهپاد - فتوگرامتری - نقشه برداری - واحد رامسر

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


    عضویت در خبرنامه

    آمار بازدید       امروز: 510    ديروز: 2276    اين ماه: 37169    تاکنون : 1993410