آنتوان لابچنکو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر مطرح کرد: علاقمندم ارتباطات فرهنگی ایران و روسیه بیش از پیش شود.

کد خبر: 563 تاریخ انتشار: 1398/2/13
کارگاه آموزشی تخصصی موسیقی و سینما همزمان با برگزاری نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش با تدریس موسیقیدان مطرح کشور روسیه آنتوان لابچنکو برگزار شد.
image

 کارگاه آموزشی تخصصی موسیقی و سینما همزمان با برگزاری نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش با تدریس موسیقیدان مطرح کشور روسیه آنتوان لابچنکو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، آنتوان لابچنکو با بیان اینکه برای دومین بار است به ایران سفر می کند خود را مدرس موسیقی راش در سنپترزبورگ معرفی کرد و گفت : آخرین موسیقی را در فیلمی که درباره جنگ جهانی دوم است ساختم.

وی افزود : بیشتر موسیقی فیلم های ایرانی به موسیقی فولکوریک نزدیک است و علاقمندم ارتباطات فرهنگی ایران و روسیه بیش از پیش شود.

آنتوان لابچنکو گفت : موسیقی روسیه آکادمیک است ولی در ایران بیشتر به موسیقی سنتی می پردازند.

این مدرس موسیقی با بیان اینکه در جشنواره وارش هرکسی میتوانست نظر و عقاید خود را بیان کند و این جشنواره به نوعی ارتباط فرهنگی بین کشورها را انعکاس داده است اظهار داشت : کسانی که در این جشنواره شرکت کردند با این هدف وارد شدند که خودشان را نشان دهند و به نوعی این جشنواره مردمی بود.

وی افزود : در جشنواره ها متعدد اروپایی شرکت کرده ام و اقداماتی که در این جشنواره اتفاق افتاد در سطح جشنواره های اروپایی است و بسیار فراتر از انتظار اجرا شد.

آنتوان لابچنکو به فرق بین سینمای هالیوود و روسیه اشاره کرد و گفت : کشور روسیه در حوزه های مختلف موسیقی کار می کند

این موسیقیدان مطرح روسیه گفت : موسیقیدانان از کشورهای مختلف علاقه زیادی به حضور در ایران دارند اما برخی قوانین و مباحث سیاسی مانع این حضور شده است.

وی افزود: برای آمدن موسیقیدانان بزرگ دنیا باید کمی فضا در ایران باز شود که خوشبختانه برگزاری این جشنواره ها به تبادلات فرهنگی کشورها کمک میکند.

این مدرس کارگاه موسیقی در سینما جشنواره وارش با اشاره به اینکه ما در کشور روسیه موسیقی را در مدارس تدریس میکنیم اظهار داشت : مشکل موسیقی ایران این است که عامه مردم آن را نمیشناسند و وقتی مردم ایران موسیقی خودشان را نمیشناسند چطور انتظار می رود که دیگر کشورها با موسیقی اصیل ایران آشنا شوند.

وی در پایان به برگزاری پروژه های مشترک فرهنگی بین کشورهای دنیا بخصوص کشورهای حاشیه دریای خزر تاکید کرد.

image
image
image
برچسب‌ها : آنتوان لابچنکو - کارگاه آموزشی - موسیقی و سینما - موسیقیدان روسیه - واحد رامسر

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


    عضویت در خبرنامه

    آمار بازدید       امروز: 3128    ديروز: 3229    اين ماه: 9575    تاکنون : 1691642