رشد رتبه ملّی و جهانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر در وبومتریکس2019

کد خبر: 525 تاریخ انتشار: 1397/11/15
همزمان با انتشار تازه‌ترین ویرایش رتبه‌بندی وبومتریکس در سال ۲۰۱9، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر ضمن ارتقا جایگاه سابق خود در بین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان رامسر برای دومین بار صدرنشین شد.
image

همزمان با انتشار تازه‌ترین ویرایش رتبه‌بندی وبومتریکس در سال 2019، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر  ضمن ارتقا جایگاه سابق خود در بین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان رامسر برای دومین بار صدرنشین شد.

 به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر، این واحد دانشگاهی در ویرایش ژانویۀ 2019 فهرست دانشگاه‌های برتر در نظام رتبه‌بندی وبومتریکس، رشد 11 رتبه ای ملّی و 542 رتبه ای جهانی، و دربین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شهرستان رامسر همانند سال های گذشته رتبه نخست را کسب کرد. این رشد برای دانشگاهی در مقیاس کوچک، قابل توجه است.

در این فهرست، دانشگاه های تهران در رتبۀ اول ملی و 419 جهان قرار گرفته است. پس از دانشگاه تهران، دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، تربیت مدرس و شهید بهشتی در رتبه‌های دوم تا ششم ملّی قرار دارند. دانشگاه هاروارد، استنفورد، ام.آی.تی.، آکسفورد، کالیفرنیا در رتبه‌های یک تا پنج نظام بین‌المللی رتبه‌بندی وبومتریکس قرار گرفته اند.

رتبه‌بندی وبومتریکس که در سال با دو ویرایش منتشر می‌شود، متشکل از یک پایگاه داده شامل ۱۵ هزار دانشگاه و بیش از ۵ هزار مرکز تحقیقاتی است که بر اساس شاخصی مرکب از چندین پارامتر تهیه شد. حجم اطلاعات موجود بر روی وب، قابلیت دسترسی و نسبت اطلاعات منتشر شده در وب به میزان لینک‌های برگشتی خارجی آن از جملۀ این پارامترهاست. اطلاعات مربوط به وضعیت دانشگاه آزاداسلامی واحد رامسر در این نظام رتبه بندی جهانی در لینک زیر دردسترس است.  

http://www.webometrics.info/en/search/Rankings/Ramsar

برچسب‌ها : ارتقا - نظام رتبه بندی - واحد رامسر - وبومتریکس

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


    عضویت در خبرنامه

    آمار بازدید       امروز: 773    ديروز: 1260    اين ماه: 11780    تاکنون : 1693847