برگزاری جلسه هم اندیشی با مسئولان دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه های استان مازندران در واحد رامسر

کد خبر: 233 تاریخ انتشار: 1396/8/6
جلسه هم اندیشی مسئولین دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران با هیئت رئیسه، مدیران گروه، مدیران بخش های مختلف اداری ، دبیر هم اندیشی و مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر در سالن کنفرانس این واحد دانشگاهی برگزار گردید.
image

 جلسه هم اندیشی مسئولین دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران با هیئت رئیسه، مدیران گروه، مدیران بخش های مختلف اداری و دبیر هم اندیشی و مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر در سالن کنفرانس این واحد دانشگاهی برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم دکتر علی خلخالی رئیس دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان اظهار داشت: میزبانی از دو شهید گمنام یکی از افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر است.  در واقع کانون اصلی فعالیت های فرهنگی این واحد چه از لحاظ مکان استقرار و چه از لحاظ تمرکز فعالیت های حوزه فرهنگ به برکت حضور این دو شهید ساماندهی می شود.

  رئیس دانشگاه در ادامه با ابراز خرسندی از جایگاه فرهنگی واحد رامسر گفت: واحد رامسر در کنار شاخص های ممتاز آموزشی از لحاظ فرهنگی دارای جایگاه ویژه ای در سطح منطقه می باشد و ما شاهد رخداد کمترین آسیب ها و بحران های فرهنگی در این واحد هستیم و این به واسطه سال ها حضور افراد با تجربه در دانشگاه و همچنین ارتباطی است که بین دانشجویان و استادان برقرار شده است .

      وی گفت:مجموعه فعالیت های ما در واحد رامسر به منظور رشد و تعالی این واحد دانشگاهی در مجموعه نظام آموزش عالی کشور است. هدف ما توسعه دانشگاه در همه ابعاد به خصوص پیشرفت در بعد فرهنگی می باشد.

  رئیس دانشگاه تأکید کرد:  در چشم انداز آینده واحد رامسر ساخت مسجد در جوار مزار دو شهید گمنام دانشگاه هدف گذاری شده است و  مقدمات امر از لحاظ اخذ موافقت اصولی دانشگاه استان و سازمان مرکزی، مهیا گردیده و معماری و نقشه آن توسط استادان این واحد طراحی شده و آماده اجرا می باشد.

       دکتر خلخالی تصریح کرد: پایگاه بسیج دانشجویی در مراسمات و مناسبت های مختلف فرهنگی  حضور بسیار فعال داشته و در واقع کانون فعالیت های فرهنگی واحد رامسر بسیج دانشجویی این واحد می باشد.

       در ادامه‌ حجت الاسلام دکترحسینی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مازندران ضمن عرض تسلیت به مناسبت ماه عزاداری سرورسالار شهیدان امام حسین (ع) گفت: محرم و صفر یک واقعیت مهم در فرهنگ ایران اسلامی است . همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند : این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است .

دکتر حسینی افزود: هر چیزی که رنگ و بوی خدایی داشته باشد و متصل به خدا باشد یقینا ماندگار خواهد بود . مهمترین مبنا از مبانی تربیت اسلامی، خود مراقبتی است یعنی اینکه همیشه در همه امور خداوند را ناظر بر اعمال خود ببینیم. واقعه عاشورا هم، چون رنگ و بوی خدایی داشته و متصل بوده در تاریخ جاوید و ماندگار مانده است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مازندران گفت: یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری در کنار اقتصاد مقاومتی ، بنیه دفاعی کشور و وحدت و قومیت گرایی بحث فرهنگی است . خودباختگی ، اشراف گرایی و وابستگی متولیان فرهنگ به جریان های سیاسی از جمله مواردی هستند که به پایه و اساس فرهنگ یک جامعه ضربه می زنند. همانطور که مقام معظم رهبری می فرمایند : مهمترین خطر کم توجهی مسئولان به امور فرهنگی کشور می باشد.

وی در پایان گفت : نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری قریب به سه دهه بوده که زیر نظر مقام معظم رهبری به عنوان یک نهاد مستقل در سه بخش استادان، کارکنان و دانشجویان در حال فعالیت می باشد. در بخش استادان از طریق برگزاری کارگاه های دانش افزایی و معرفت افزایی ، در بخش کارکنان برگزاری کارگاه های ضمن خدمت با موضوعات فرهنگی و در بخش دانشجویان از طریق پایگاه های بسیج دانشجویی ، کانون ها و به خصوص تشکیل هیئت های مذهبی در دانشگاه ها به انجام فعالیت هایی در حوزه فرهنگ می پردازد.

در این مراسم حجت الاسلام حاج آقا غفاری معاونت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران و سایر اعضای این نهاد حضور داشته و هر کدام به اختصار ایراد سخن نمودند.

 در پایان هم با اهدای یک جلد کلام الله مجید از دکتر علی خلخالی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر از طرف دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری تقدیر و تشکر گردید.

 

image
image
image
image
image
برچسب‌ها : حجت الاسلام حسینی - فرهنگ - نهاد مقام معظم رهبری

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


    عضویت در خبرنامه

    آمار بازدید       امروز: 168    ديروز: 1035    اين ماه: 40152    تاکنون : 945032