گروه: اخبار دانشگاه

با صدور پیامی؛ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فرارسیدن روز پزشک را به جامعه پزشکی کشور تبریک گفت

کد خبر: 794 تاریخ انتشار: 1400/6/2

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی فرارسیدن روز پزشک را به جامعه پزشکی کشور تبریک گفت.
image

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پیامی فرارسیدن روز پزشک را به جامعه پزشکی کشور تبریک گفت.

متن پیام دکتر طهرانچی به شرح زیر است:

بسمه‌تعالی

"با حمد و ستایش به محضر باری‌تعالی و درود بر پیامبر خاتم (ص) و اهل بیت‌کرامش‌که چراغ راه بشریت‌اند".

یکم شهریور، زادروز حکیم و دانشمند برجسته، شیخ‌الرئیس بوعلی سینا و روز پزشک را به جامعه پزشکی ایران و به‌ویژه پزشکان دلسوز، متعهد و زحمتکش خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تبریک و تهنیت می‌گویم.

بدون تردید حق حیات و داشتن زندگی سالم بزرگ‌ترین موهبتی است که نصیب بشر شده و حفظ و ارتقای سلامت هر فرد مهم‌ترین عنصر در رشد و بالندگی یک جامعه به شمار می‌آید و پاسداشت از این حریم بر عهده جامعه پزشکی است که دستاوردهای علمی و پژوهشی بی‌نظیر در دو بخش جسم و روح انسان، یکی از ارزشمندترین توانمندی‌های بشر در مسیر تکاملی است.

روز پزشک، فرصت مغتنمی است برای تقدیر از افرادی که در اوج اخلاص و دلسوزی، موجب کاهش آلام و شفای بیماران می‌شوند و احیای سلامت هر انسانی مسلماً ارزشی غیرقابل وصف دارد که پزشکان خدوم دارای چنین ویژگی هستند.

جا دارد از زحمات گران‌قدر جامعه پزشکی به‌ویژه پزشکان خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تشکر و قدردانی داشته باشم.

از زمان گسترش ویروس کووید 19 که امروز بیشتر کشورها را درگیر کرده، اهمیت و نقش محوری حافظان سلامت در دو بعد جسمی و روحی را دوچندان برجسته کرده است. همت و تلاش بی‌وقفه پزشکان و کادر درمان کشور که حقیقتاً با فداکاری کم‌نظیری به مقابله با این ویروس پرداخته‌اند، نقطه عطفی در تاریخ جامعه پزشکی ایران به شمار می‌آید.

این در حالی است که مجموعه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی هم با تمام ظرفیت به کمک شبکه بهداشت و درمان کشور در بخش مبارزه با ویروس کرونا آمد و باعث افتخار این دانشگاه است که توانسته بخشی از این بار سنگین حوزه سلامت را برعهده بگیرد. جا دارد به یاد همه شهدای حوزه سلامت و جامعه پزشکی و کادر درمان باشیم که برای مردم و کشورشان جان‌فشانی کردند؛ یادشان را گرامی می‌داریم و به روح این عزیزان درود می‌فرستیم.

امیدوارم با تجربه کسب شده از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور، دستاوردهای ارزشمند در این حوزه را قدر بدانیم و برای داشتن آینده‌ای بهتر در حوزه سلامت کشور یک باز طراحی جدید و کارآمدی در برنامه‌ها داشته باشیم؛ مسلماً توجه بیشتر به رویکردهای علمی در جامعه به‌ویژه حوزه سلامت، می‌تواند ضامن مناسبی برای ارتقای امنیت سلامت باشد.

ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، روز پزشک را به همه اعضای خدوم این حوزه در دانشگاه آزاد اسلامی تبریک می‌گویم و امیدوارم این عزیزان همچون گذشته با تأسی از مکتب اباعبدالله الحسین (ع) در راه خدمت به مردم شریف ایران از هیچ کوششی دریغ نداشته باشند؛ برای همه آنان از درگاه خداوند متعال، عزت، سلامتی و توفیق روزافزون مسألت دارم

برچسب‌ها : پیام تبریک - دکتر طهرانچی - روز پزشک